Stylizacja paznokci

Manicure hybrydowy można nazwać „bardzo trwałym lakierem” a żelowy „sposobem na przedłużenie paznokci”. Hybrydy są nieco mniej trwałe od żelu na paznokciach.

Przedłużanie płytki paznokcia jest możliwe zarówno dzięki żelom, jak również lakierom hybrydowym. Jeśli płytka jest słaba, a paznokcie miękkie i łamliwe – warto zdecydować się na przedłużanie żelami uv. Dlaczego? Przedłużanie żelem zapewnia twardość, gdyż żel jest mniej elastyczny od hybrydy.

Jeśli chodzi o wykonanie przedłużania to oba sposoby są podobne, gdyż należy wykonać je na szablonie. Różnica natomiast polega na efekcie, jaki chcemy uzyskać. Czy warto postawić na mocne żelowe przedłużenie, a może skupić się na lekkiej nadbudowie hybrydą? Decyzja zależy od tendencji Waszych paznokci.

Zdejmowanie

To kolejny aspekt, który różni żel od hybrydy.


Jeśli macie wykonany manicure metodą żelową to samodzielne ściągnięcie produktu jest możliwe tylko poprzez mocne spiłowanie całości, ponieważ żel nie rozpuszcza się w acetonie. Gdy pojawia się odrost, należy uzupełnić żel, a nie ściągać całkowicie jego utwardzoną już warstwę. Fakt ten sprawia, że czynności te wymagają nieco większej precyzji niż ściągnięcie hybrydy.


A jaka jest różnica, jeśli chodzi o zdejmowanie hybrydy?


Lakiery hybrydowe powinno się ściągać za pomocą kilku niezbędnych produktów. Do tego zadania warto na początku zmatowić płytkę za pomocą pilniczka, a następnie wykorzystać folie do usuwania lakieru hybrydowego, które trzeba nasączyć w acetonie lub removerze. Tak przygotowane folie należy przyłożyć do paznokcia. Po upłynięciu odpowiedniego czasu, całą warstwę hybrydy zdejmujemy Acetonem.
Po zakończeniu tego zadania – na paznokciach ( po odpowiednim przygotowaniu płytki) można tworzyć kolejne manicure hybrydowe! Łatwość ściągania produktu jest niezwykłym atutem i sprawdzi się u pań, które lubią zmieniać swoje stylizacje.

Hybryda czy żele

Ciągłe wątpliwości, jakie paznokcie wybrać : hybryda czy żel? A może płytka jest słaba i potrzebuje kosmetyku do zadań specjalnych?


Jeśli zależy Wam na naturalnych, elastycznych paznokciach oraz na łatwej aplikacji i zdejmowaniu manicure, powinnyście zdecydować się na lakiery hybrydowe. Z kolei, jeśli chcecie mocno nadbudować płytkę i zapewnić jej twardość – żel sprawdzi się tutaj doskonale.

Shopping Basket