OXYBRAZJA – mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową , to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.

Zabieg ten jest skuteczną , a zarazem w pełni bezpieczna metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczyniowej , delikatnej i wrażliwej .

Podstawowym działaniem oxybrazji jest złuszczanie powierzchniowych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania , czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą , pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek .

Oxybrazja przyśpiesza usuwanie zaskórniaków , zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oxybrazji wykorzystuje się terapie zimnem , co hartuje i wzmacnia ściany naczyń . Dzięki temu zabieg jest bezbolesny , w przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.

Shopping Basket