Zabieg przedłużania rzęs

Wszystko, co powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz!

Zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest w pozycji leżącej klientki i przy zamkniętych oczach. Trwa około 2godz. – 2godz.30min, w zależności od stanu rzęs naturalnych klientki i oczekiwanego efektu, a także zastosowanej metody przedłużania rzęs (metoda 1:1, metody objętościowe).

W czasie zabiegu stylizacji rzęs do rzęs naturalnych rzęsa po rzęsie  przyklejane są rzęsy sztuczne (syntetyczne). Dzięki temu rzęsy wyglądają naturalnie, pięknie modelują i podkreślają oko, i nawet najlepszy tusz do rzęs nie jest w stanie dorównać temu efektowi.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i relaksacyjny i od razu po jego zakończeniu można cieszyć się perfekcyjnie przedłużonymi i zagęszczonymi rzęsami.

Stylizacja rzęs to praca na żywym organizmie, na oku. Za nic w świecie nie możemy mu zaszkodzić nawet w najmniejszym stopniu, dlatego ważne, aby znać przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 

Zobacz choroby oczu i przeciwskazania do zabiegów:

Jest to zaburzenie nawyków o podłożu psychicznym, polega na kompulsywnym, trudnym do opanowania wyrywaniu włosów i rzęs.

Jest to nieprawidłowość rozwojowa rzęs: rzęsy olbrzymie, wzrastające nieprawidłowo.

To nieprawidłowe ustawienia powiek polegające na wywinieciu się ich na zewnątrz.

 

To odwrotność ektropii – powieka podwija się do wewnątrz.

Jęczmień to ropień w obrębie gruczołu Zeisa. Spowodowany jest zakażeniem gronkowcowym.

Jest przewlekłym zapaleniem gruczołu Meiboma spowodowanym zablokowaniej jego ujścia, oraz przenikaniem wydzieliny do otaczających tkanek.

 

Jest schorzeniem narządu wzroku, właściwie błony śluzowej- jej naczynia krwionośne silnie wypełniają się krwia, powodując obrzęk oka. Temu schorzeniu towarzyszy duża ilość wydzieliny , od wodnistej po ropną i śluzową, łzawienie, świąd oczu oraz ból.

Wywołują je grzyby, bakterie, wirusy, pierwotniaki. Wnikają w powierzchnie rogówki i powodują nacieki zapalne. Zapalenie może mieć postać wrzodząca lub niewrzodzącą.

 

Jest to  stan zapalny dotyczący skóry powiek oraz gruczołów powiekowych. Wywołują go bakterie, dym, pyły, środki chemiczne, zakażenie nużeńcem, astygmatyzm, trądzik różowaty, brak higieny, zaburzenia hormonalne, zaburzenia odporności, alergie.

Choroba skóry wywołana przez pasożyty. Pasożyty mieszkają w gruczołach łojowych i mieszkach włosowych rzęs i brwi. Mogą zajmować również skórę głowy.

 

Wszawica to powszechna choroba pasożytnicza wywoływana przez wszy ludzkie. Wyróżnia się trzy typy wszy: wesz głowowa, wesz łonowa i wesz odzieżowa. Wszy osiadające na rzęsach należą do grupy wszy łonowych.

DERMAPEN, MIKRODERMABRAZJA I INIEKCJE (WPROWADZENIE ROZTWORU DO TKANKI ZA POMOCĄ STRZYKAWKI Z IGŁĄ) OKOLICY OKA W DNIU ZABIEGU

Tak jak w przypadku podrażnień chorobowych (stanów zapalnych), na skórze będą występować mikropodrażnienia, które na skutek działania oparów kleju mogą prowokować głębsze stany zapalne.

 

Atopowe zapalenie skóry jeśli nie jest zaleczone, opary kleju mogą podrażnić skórę. Wpływ na to mają substancje drażniące , przez  które skóra traci barierę ochronną (płaszcz lipidowy) i jest narażona na działanie substancji działających na nią z zewnątrz.

Wystarczy delikatny wykwit , aby opary kleju lub ucisk dłoni w miejscu zabiegowym doprowadziły do zaognień. Ponieważ zmiany łuszczycowe mogą powstać zaraz po urazie mechanicznym lub podrażnieniu. Po wykonaniu zabiegu może dojść do poparzeń oparami kleju.

 

To skutek mechanicznego urazu rogówki. W miejscu tego urazu rogówka będzie już zawsze podrażniona.

Rodzajów operacji okulistycznych jest wiele, ale ze względu na podrażnienie oka i jego struktur, zwłaszcza rogówki wykonywanie zabiegów wcześniej niż przed upływem dwóch miesięcy od interwencji. Wyjątkiem jest mikrosoczewkowa korekcja wzroku. Już po dwóch tygodniach można wykonać stylizację.

Chemioterapia polega na podawaniu substancji, które mają blokować dzielące się komórki nowotworowe. Niestety atakują też zdrowe komórki organizmu. Praktycznie każda chemioterapia kończy się utratą owłosienia na całym ciele, w tym rzęs. W zależności od podawanych cytostatyków włoski albo się przerzedzą, albo zupełnie wypadną. Ponieważ rzęsy mogą wypadać nawet do miesiąca po ukończonym leczeniu, powinniśmy odłożyć zabieg stylizacji rzęs na później. Rzęsy dochodzą do siebie nawet dopiero po roku od ukończenia chemioterapii, ale już po 6 miesiącach możemy wykonać lekkie aplikacje.

Makijaż permanentny przed zabiegiem stylizacji rzęs niestety jest surowo zabroniony ze względu na późniejsze podrażnienia naruszonej tkanki oparami kleju.

 

Henna jest barwnikiem roślinnym , który nie wnika w strukturę rzęsy tak jak farba we włosy, a jedynie oplata rzęsę powłoką do której będzie później przyklejona rzęsa syntetyczna. Wynikiem tego może być nieprawidłowe utrzymanie się rzęs.

 

W przypadku stylizacji rzęs alergenem będzie klej (jego opary) lub liquidy zabiegowe (cleaner lub primer). Jeśli tkanaka zareaguje na alergen, powstanie stan zapalny. Alergia objawia się wypryskiem kontaktowym na skórze, obrzękiem powiek i spojówek, wydzieliną wodnistą, śluzową lub śluzowo-ropną, świądem.

Specyfika warunków wykonywanego zabiegu uniemożliwia natomiast pacjentce z klaustrofobią spokojne odbycie seansu aplikacji rzęs. Ponieważ klientka ma przez cały zabieg zamknięte oczy, a zabieg nierzadko wykonywany jest w zamkniętym pomieszczeniu, może dojść do napadów lęku. Również ruchy stylistki w trakcie zabiegu czy dźwięki dookoła mogą doprowadzić do ataków paniki.

 
Shopping Basket